O producencie

Gilardi

Włoska firma GILARDI od ponad 25 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji takich maszyn jak prasy krawędziowe oraz gilotyny hydrauliczne. Dzięki rodzinnej strukturze gwarantuje doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. W 2015 roku w skład grupy została włączona marka BIGIERRE. Najważniejsze wartości GILARDI to jakość, innowacja, doświadczenie oraz tradycja.

Od kilkudziesięciu lat dostarcza na całym świecie urządzenia najwyższej jakości, zawsze dopasowane pod indywidualne potrzeby swoich Klientów.

Jako jedna z pierwszych firm w Europie, GILARDI wyprodukowała elektryczną prasę krawędziową z serii SMART PRESS. Te małe prasy charakteryzują się przede wszystkim dużą wydajnością, szybką pracą oraz dzięki niskiemu poborowi prądu są również przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji.

Producent oferuje prasy krawędziowe o długości od 1m do 8m (lub do 16m w tandemie), oraz nacisku od 20 ton do 600 ton.

Od 2016 roku firma TOP-METAL jest wyłącznym przedstawicielem tego producenta na polskim rynku.

Hydrauliczne nożyce gilotynowe GILARDI, model ATHENA to zaawansowane urządzenie sterowane CNC przeznaczone do cięcia blach o maksymalnej grubości 20 mm (stal konstrukcyjna) na długości od 2500 do 6000 mm. Szeroki zakres wyposażenia standardowego oraz solidna konstrukcja korpusu, zagwarantują długie lata bezawaryjnej pracy.

Gilotyny GILARDI dostarczamy z najwyższej jakości nożami 4-stronnymi, dzielonymi na odcinki.

 

Model ATHENA idealnie sprawdzi się w cięciu różnorodnych materiałów o różnych grubościach. Dzięki możliwości automatycznej regulacji kąta cięcia do zadanego materiału, wyeliminowany zostaje problem skręcania blachy podczas cięcia.

Odpowiednia ilość docisków hydraulicznych do długości roboczej maszyny odpowiada za precyzyjne mocowanie arkusza blachy.

Sterownik

CNC ESAUTOMOTION S625

Sterownik wyposażony jest w 7-calowy ekran dotykowy który sprawia że wszystkie operacje na maszynie są proste i intuicyjne. Kontroler steruję maksymalnie 3 osami maszyny oraz przechowuje tysiące programów cięcia.

Podstawowe funkcje sterownika

Wyposażenie standardowe

Wyposażenie dodatkowe

Dla zwiększenia wydajności i komfortu pracy na gilotynie, producent opcjonalnie oferuje pneumatyczne podtrzymanie cienkich blach. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas cięcia szerokich elementów z cienkiej blachy eliminując odginanie się arkusza.