O producencie

Gilardi

Włoska firma GILARDI od ponad 25 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji takich maszyn jak prasy krawędziowe oraz gilotyny hydrauliczne. Dzięki rodzinnej strukturze gwarantuje doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. W 2015 roku w skład grupy została włączona marka BIGIERRE. Najważniejsze wartości GILARDI to jakość, innowacja, doświadczenie oraz tradycja.

Od kilkudziesięciu lat dostarcza na całym świecie urządzenia najwyższej jakości, zawsze dopasowane pod indywidualne potrzeby swoich Klientów.

Jako jedna z pierwszych firm w Europie, GILARDI wyprodukowała elektryczną prasę krawędziową z serii SMART PRESS. Te małe prasy charakteryzują się przede wszystkim dużą wydajnością, szybką pracą oraz dzięki niskiemu poborowi prądu są również przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji.

Producent oferuje prasy krawędziowe o długości od 1m do 8m (lub do 16m w tandemie), oraz nacisku od 20 ton do 600 ton.

Od 2016 roku firma TOP-METAL jest wyłącznym przedstawicielem tego producenta na polskim rynku.

Włoska prasa krawędziowa GILARDI to idealna maszyna dla firm szukających optymalnego rozwiązania łączącego ekonomiczność, powtarzalność i precyzję gięcia . W standardowym wyposażeniu posiada 4, 6 lub 7 osi sterowanych numerycznie, hydrauliczną kompensację ugięcia stołu, optyczne zabezpieczenie strefy prac operatora zgodne z normami CE oraz komplet górnych i dolnych narzędzi renomowanej marki ROLLERI. Producent oferuje maszyny o długości od 1500 do 6000 mm, oraz nacisku od 50 do 600 ton.

Proponowane sterowniki z wizualizacja 2/3D są idealnym rozwiązaniem łączącym w sobie łatwość obsługi z szerokim zakresem możliwości. Oprogramowanie sterowników umożliwia zapisywanie programów, tworzenie kopii zapasowych oraz modyfikowanie istniejących już dokumentów.

Zastosowane mocowanie narzędzi PROMECAM AMADA umożliwia ich szybką wymianę. Zmotoryzowana oś R, elektronika Siemensa, hydraulika Hoerbiger oraz liniały pomiarowe Heidenhain gwarantują najwyższą jakość i precyzję gięcia.

Wyposażenie standardowe

Sterowniki

Delem DA-58T to najnowocześniejsze rozwiązanie do graficznego sterowania 2D dla zsynchronizowanych pras krawędziowych. Oferuje najprostsze programowanie CNC oparte na graficznym interfejsie użytkownika Delem z ekranem dotykowym, w tym automatyczne obliczanie sekwencji zgięć i wykrywanie kolizji. Rekomendujemy wybór tego sterownika do pras krawędziowych sterowanych CNC do 4 osi

da58t

Delem DA-66T oferuje programowanie 2D, które obejmuje automatyczne obliczanie sekwencji gięć 
i wykrywanie kolizji z materiałem. Możliwa jest pełna konfiguracja maszyny w trybie 3D z wieloma stacjami narzędzi, dająca prawdziwe informacje zwrotne na temat wykonalności i obsługi produktu. Dzięki 17” ekranowi TFT wybór żądanych ustawień jest niezwykle czytelny i prosty, a dzięki zastosowanej technologi IR-touch mamy pewność iż sterownik nie zawiedzie nas nawet w trudnych warunkach hal produkcyjnych.
Elementy sterujące DA-Touch nowej generacji oferują jeszcze wyższą wydajność w programowaniu, obsłudze i sterowaniu współczesnymi prasami krawędziowymi.
Ponad to do najważniejszych funkcji sterownika należą: automatyczne ustawienie palców zderzaka za wskazanym segmentem narzędzi, automatyczne rozwinięcie materiału, automatyczna kalkulacja skoku belki oraz siły gięcia w zależności od materiału. Sterownik obsługuje prasy krawędziowe w konfiguracji do 8 osi.

Delem DA-69T to sterownik skierowany do najbardziej wymagających odbiorców. Łączy w sobie wszystkie funkcjonalności wyżej wymienionych modeli sterowników, jednak jego największym atutem jest pełna obsługa 3D tj. projektowanie oraz symulacja w 3D. Sterownik został wyposażony w 17’’ ekran dotykowy TFT oraz oprogramowanie offline „Profile-T3D” na PC.

STEP AUTOMATION ROCK 22 Andvanced 3D to nowa generacja włoskich sterowników z serii ROCK oferuje wyższy poziom wydajności w programowaniu i sterowaniu prasami krawędziowymi. Wysoce skuteczne algorytmy sterowania optymalizują cykl maszyny, skracają czas wymagany do konfiguracji i zapewniają niezmiennie wysoką jakość. Stabilny system operacyjny LINUX zapewnia długą, bezawaryjną pracę oprogramowania. Do najważniejszych funkcji sterownika należą: automatyczna kalkulacja skoku, siły gięcia, pozycji zderzaka, promienia wewnętrznego oraz rozwinięcia materiału, tworzenie programu gięcia przez operatora na podstawie wprowadzonego rysunku produktu 3D, symulacja procesu gięcia 3D na ekranie z podglądem kolizji oraz możliwość exportu plików DXF i DWG.

ESAUTOMOTION S640 to włoski sterownik oferujący programowanie z wizualizacją 2D. Osiąga najwyższy poziom wydajności dla maszyn sterowanych do 6 osi. Szeroki 15’’ ekran dotykowy TFT LCD zapewnia doskonały komfort pracy. Do najważniejszych funkcji sterownika należą: automatyczne obliczanie sekwencji gięcia i wykrywanie kolizji, konfiguracja maszyny i symulacja w 2D, baza materiałowa, kompletne programowanie off-line na PC.

Hydrauliczna kompensacja ugięcia stołu

System hydraulicznej kompensacji ugięcia stołu sterowany przez kontroler CNC gwarantuje wysoką precyzję gięcia niwelując odkształcenia na całej długości roboczej urządzenia. Wybrzuszenie stołu o stopniu zależnym od grubości i twardości giętej blachy wypełnia lukę która powstaje w wyniku ugięcia belki górnej co z kolei zapewnia powierzchnię styku narzędzi i blachy, a to niweluje zjawisko różnych kątów na długości gięcia.

Oprzyrządowanie

Dobór odpowiednich narzędzi i mocowań to jedna z najistotniejszych kwestii przy zakupie prasy krawędziowej. Dobre oprzyrządowanie zapewni nowoczesnej prasie jeszcze lepsze osiągi i precyzję gięcia.

Naszym klientom oferujemy najlepszej klasy narzędzia oraz mocowania włoskiego producenta ROLLERI.

Firma ROLLERI specjalizuje się w produkcji narzędzi standardowych oraz specjalnych od 1987r. i jest w tej chwili jednym z największych producentów oprzyrządowania do pras krawędziowych w Europie.

Wszystkie etapy produkcji są ustandaryzowane i certyfikowane. Jest to gwarancja niezmiennie wysokiej jakości produktów wytwarzanych na nowoczesnych maszynach CNC. Wszystkie narzędzia posiadają numer seryjny, co pozwala na szybką identyfikację każdego produktu i wykonanie jego stuprocentowej kopii.

ROLLERI przywiązuje dużą wagę do bardzo precyzyjnego szlifu, gwarantowanej powtarzalności produkcji i doskonałej równoległości narzędzi. Aby otrzymywać jak najlepsze wyniki gięcia, narzędzia są hartowane indukcyjnie do 54 – 60 HRc, a każde narzędzie jest poddawane kontroli jakości.

W magazynie producenta znajduje się ponad 20 000 narzędzi. Jest to jeden z największych magazynowe narzędzi do pras krawędziowych w Europie. Dla naszych klientów oznacza to niezwłoczną realizację zamówienia i błyskawiczną dostawę.

Narzędzia i mocowania typu PROMECAM AMADA

Standardowo każdą prasę krawędziową GILARDI dostarczamy z kompletem narzędzi i systemem szybkiego mocowania stempli na mimośrodach typu PROMECAM AMADA (mocowane i wyciąganie stempli „od boku”), oraz manualnie mocowaną matrycą.

W skład zestawu narzędzi wchodzą: matryca wielepryzmowa oraz stempel dzielone na odcinki na całej długości roboczej prasy.

Wyposażenie dodatkowe

Prasy krawędziowe GILARDI możemy dowolnie konfigurować, dostosowując je do nawet najbardziej wymagających zadań. Istnieje możliwość zwiększenia skoku, prześwitu oraz wybrania w prasie.

PRZEŚWIT
Wersja maszyny z zwiększonym prześwitem oraz wydłużonymi zaciskami stempla, umożliwia łatwe gięcie np. skrzynek bez użycia specjalnie wydłużonych stempli.

SKOK
Prasa ze zwiększonym skokiem pozwala na łatwiejsze wyciąganie giętych elementów.

WYBRANIE
Zwiększone wybranie przydatne jest do wyciągania z boku gotowych elementów, lub przy pracy maszyn w tandemie.

Mocowanie pneumatyczne / hydrauliczne typu PROMECAM AMADA

Aby maksymalnie zwiększyć wydajność pracy na prasie, proponujemy system mechanicznego zacisku narzędzi PROMECAM AMADA z przednim załadunkiem stempla oraz automatyczną blokadą matrycy.

Wybór takiego mocowania zapewni szybki montaż i instalacje narzędzi w szczególności stempla bez konieczności dociskania go do górnej pozycji zacisku i bez konieczności przesuwania go z końca pracy krawędziowej.

Dostępne są dwa rodzaje mocowania: pneumatyczny i hydrauliczny.
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia wersji z tzw. „podwójnym mocowaniem” pozwalającym obrócić narzędzie o 180°.

Mocowanie typu TRUMPF-WILA

Narzędzia mocowane na adapterach typu TRUMPF-WILA z hydraulicznym lub pneumatycznym, przednim systemem szybkiego mocowania stempla oraz hydrauliczną lub pneumatyczną blokadą matrycy.

Zalety systemu typu TRUMPF-WILA:
– wysoka obciążalność,
– szybki montaż,
– możliwość obrócenia narzędzi o 180°,
– automatyczne pozycjonowanie narzędzi zarówno matrycy jak i stempla

Pozostałe opcje dodatkowe

Prasy krawędziowe GILARDI idealnie sprawdzają się podczas pracy w tandemie oraz przy współpracy z robotem.