O producencie

Gilardi

Włoska firma GILARDI od ponad 25 lat specjalizuje się w projektowaniu oraz produkcji takich maszyn jak prasy krawędziowe oraz gilotyny hydrauliczne. Dzięki rodzinnej strukturze gwarantuje doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. W 2015 roku w skład grupy została włączona marka BIGIERRE. Najważniejsze wartości GILARDI to jakość, innowacja, doświadczenie oraz tradycja.

Od kilkudziesięciu lat dostarcza na całym świecie urządzenia najwyższej jakości, zawsze dopasowane pod indywidualne potrzeby swoich Klientów.

Jako jedna z pierwszych firm w Europie, GILARDI wyprodukowała elektryczną prasę krawędziową z serii SMART PRESS. Te małe prasy charakteryzują się przede wszystkim dużą wydajnością, szybką pracą oraz dzięki niskiemu poborowi prądu są również przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji.

Producent oferuje prasy krawędziowe o długości od 1m do 8m (lub do 16m w tandemie), oraz nacisku od 20 ton do 600 ton.

Od 2016 roku firma TOP-METAL jest wyłącznym przedstawicielem tego producenta na polskim rynku.

Włoskie serwoelektryczne prasy krawędziowe CNC z serii SMART PRESS to innowacyjne i nowoczesne rozwiązanie dla firm oczekujących jeszcze większej wydajności pracy, przy zachowaniu maksymalnej oszczędności w eksploatacji.


Prasy SMART PRESS idealnie sprawdzą się w wielkoseryjnej produkcji małych detali, gdzie liczy  się nie tylko szybkość pracy, ale także wysoka powtarzalność i precyzja gięcia.


Prasy z napędem serwoelektrycznym pozwolą użytkownikowi nie tylko zaoszczędzić na drogich wymianach oleju i części eksploatacyjnych, ale są tez wysoce przyjazne dla środowiska naturalnego dzięki niskiemu poziomowi hałasu, eliminacji emisji ciepła i utylizacji oleju hydraulicznego.


Małe gabaryty prasy, łatwość obsługi, eliminacja złożonej konserwacji maszyny i elastyczność w działaniu to cechy, które wybiera coraz więcej świadomych użytkowników.

.k

Seria SMART PRESS to idealne rozwiązanie przy produkcji seryjnej małych elementów.

W standardzie wyposażona jest w 7 osi sterowanych numerycznie (Y1, Y2, X, R, Z1, Z2, X2±100mm), długości roboczej 1250 mm oraz nacisku 30 ton.

Wyposażenie standardowe

Dane techniczne

Długość gięcia 1250 mm
Nacisk 30 ton
Skok 250 mm
Maksymalny prześwit 550 mm
Prędkość zejścia osi Y1, Y2 200 mm/sec
Prędkość powrotu osi Y 160 mm/sec
Prędkość robocza osi X 900 mm/sec
Prędkość robocza osi R 300 mm/sec
Odjazd osi X 500 mm
Odjazd osi R 200 mm
Dokładność pozycjonowania osi X, Y ±0.02 mm

Drodzy Klienci, aby dobrać odpowiedni model do Państwa potrzeb zapraszamy do kontaktu emailowego bądź telefonicznego z działem Obsługi Klienta

Sterownik

ESAUTOMOTION S640 to włoski sterownik oferujący programowanie z wizualizacją 2D. Osiąga najwyższy poziom wydajności dla maszyn sterowanych do 6 osi. Szeroki 15’’ ekran dotykowy TFT LCD zapewnia doskonały komfort pracy. Do najważniejszych funkcji sterownika należą: automatyczne obliczanie sekwencji gięcia i wykrywanie kolizji, konfiguracja maszyny i symulacja w 2D, baza materiałowa, kompletne programowanie off-line na PC.

Oprzyrządowanie

Dobór odpowiednich narzędzi i mocowań to jedna z najistotniejszych kwestii przy zakupie prasy krawędziowej. Dobre oprzyrządowanie zapewni nowoczesnej prasie jeszcze lepsze osiągi i precyzję gięcia.

Naszym klientom oferujemy najlepszej klasy narzędzia oraz mocowania włoskiego producenta ROLLERI.

Firma ROLLERI specjalizuje się w produkcji narzędzi standardowych oraz specjalnych od 1987r. i jest w tej chwili jednym z największych producentów oprzyrządowania do pras krawędziowych w Europie.

Wszystkie etapy produkcji są ustandaryzowane i certyfikowane. Jest to gwarancja niezmiennie wysokiej jakości produktów wytwarzanych na nowoczesnych maszynach CNC. Wszystkie narzędzia posiadają numer seryjny, co pozwala na szybką identyfikację każdego produktu i wykonanie jego stuprocentowej kopii.

ROLLERI przywiązuje dużą wagę do bardzo precyzyjnego szlifu, gwarantowanej powtarzalności produkcji i doskonałej równoległości narzędzi. Aby otrzymywać jak najlepsze wyniki gięcia, narzędzia są hartowane indukcyjnie do 54 – 60 HRc, a każde narzędzie jest poddawane kontroli jakości.

W magazynie producenta znajduje się ponad 20 000 narzędzi. Jest to jeden z największych magazynowe narzędzi do pras krawędziowych w Europie. Dla naszych klientów oznacza to niezwłoczną realizację zamówienia i błyskawiczną dostawę.

Mocowanie pneumatyczne typu PROMECAM AMADA

Aby maksymalnie zwiększyć wydajność pracy na prasie, proponujemy system mechanicznego zacisku narzędzi PROMECAM AMADA z przednim załadunkiem stempla oraz automatyczną blokadą matrycy.

Wybór takiego mocowania zapewni szybki montaż i instalacje narzędzi w szczególności stempla bez konieczności dociskania go do górnej pozycji zacisku i bez konieczności przesuwania go z końca pracy krawędziowej.

Dostępne są dwa rodzaje mocowania: pneumatyczny i hydrauliczny.
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia wersji z tzw. „podwójnym mocowaniem” pozwalającym obrócić narzędzie o 180°.

OPCJA ZA DOPŁATĄ: Mocowanie typu TRUMPF-WILA

Narzędzia mocowane na adapterach typu TRUMPF-WILA z hydraulicznym lub pneumatycznym, przednim systemem szybkiego mocowania stempla oraz hydrauliczną lub pneumatyczną blokadą matrycy.

Zalety systemu typu TRUMPF-WILA:
– wysoka obciążalność,
– szybki montaż,
– możliwość obrócenia narzędzi o 180°,
– automatyczne pozycjonowanie narzędzi zarówno matrycy jak i stempla