WhatsApp Image 2020-05-05 at 13.59.29

O producencie

Kesmak Makina

Od 1995 roku firma KESMAK zajmuje się produkcją maszyn taśmowych do cięcia różnego rodzaju stali i innych materiałów wielkogabarytowych.

Kesmak współpracuje z profesjonalnym zespołem inżynieryjnym. Maszyny i urządzenia produkowane są w zakładzie o powierzchni 5000 m2.

Firma posiada Certyfikaty ISO 9001:2000 System Zarządzania Jakością. Wszystkie oferowane produkty są produkowane zgodnie z normami UE i posiadają ważne Certyfikaty CE.

Polityka jakości

Głównym celem firmy jest korzystanie z nowych technologii, w każdym etapie produkcji, aby zwiększyć wydajność i uzyskać jak najlepszy wynik. Firma produkuje wyłącznie przecinarki taśmowe nożycowe i kolumnowe o zakresie cięcia od fi 220 do fi 2000 mm.

Kolumnowe – półautomatyczne przecinarki taśmowe KESMAK to wielkogabarytowe urządzenia z możliwością cięcia w zakresie od 400×600 mm do 1600×2500 mm. Producent oferuje modele z możliwością cięcia w dwie strony.

W przecinarkach półautomatycznych KESMAK, po załączeniu włącznika, cały cykl cięcia tzn. włączenie przesuwu taśmy tnącej, opuszczenie ramienia tnącego (szybkość regulowana), zatrzymanie maszyny po wykonanym cięciu, podniesienie ramienia do góry (wysokość uniesienia ramienia regulowana), odbywa się automatycznie.

Bezpieczeństwo podczas procesu cięcia zapewnia instalacja elektryczna spełniające wszelkie wymogi CE. Maszyna posiada wyłącznik krańcowy zatrzymujący maszynę po skończeniu procesu cięcia, wyłącznik awaryjny tzw. „grzybek bezpieczeństwa”, szereg mikro-wyłączników wyłączających maszynę.

Masywna, stabilna i dopracowana konstrukcja oraz ramię wykonane z jednolitego odlewu żeliwnego zapewnia maszynie bardzo dużą sztywność i stabilność przy cięciu, co skutkuje precyzją cięcia i długą bezawaryjną pracą. Budowa jak i zastosowanie odpowiedniej taśmy tnącej, umożliwia w pełni wykonywanie wieloseryjnych cięć zarówno profili jak i pełnych detali..

Producent oferuje modele z możliwością cięcia:

  • regularnego na 90º,
  • regularnego pod kątami 90º, 60º, 45º, 30º,
  • cięcia dwustronnego pod kątami 90º, -30º, -45º, +45º.

Drodzy Klienci, aby dobrać odpowiedni model do Państwa potrzeb zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Wyposażenie standardowe

Pozostałe komponenty

Przecinarka wyposażona jest w kontroler CNC, który steruje wszystkimi funkcjami maszyny w trybie automatycznym:
– obniżenie konsoli ramy podczas cięcia,
– podnoszenie konsoli,
– otwieranie i zamykanie imadła,
– podawanie materiału do strefy cięcia,
– możliwość zapisania do 8 pełnych programów cięcia,
– dokładność cięcia do ± 0,2 mm,
– automatyczne zatrzymanie maszyny w przypadku zerwaniu taśmy,
– kontrola bezpieczeństwa.