O producencie

XT Laser

W 2004 r. chińska firma Jinan Xintian Technology Co., Ltd stworzyła markę XT LASER, pod którą produkuje szeroki wachlarz wysokiej jakości maszyn CNC do cięcia, znakowania oraz spawania w technologii światłowodowej.

Od tamtego czasu marka XT LASER stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na rynku azjatyckim, a od 2010 r. z powodzeniem weszła na rynek europejski i amerykański, pozyskując coraz to więcej dystrybutorów i oddanych klientów marki.

Producent nie ustaje w doskonaleniu swoich urządzeń, wykorzystując najnowsze technologie pozwalające sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom produkcyjnym.

Profesjonalne zaplecze w postaci hali produkcyjnej o powierzchni 40 000m2, prężnie rozwijającemu się działowi badawczo-rozwojowemu oraz dużej kadry techników, gwarantuje klientom XT LASER pozyskanie najlepszej dostępnej technologii, terminowość dostaw i szybką pomoc serwisową.

XT LASER posiada certyfikaty obowiązujące na całym świecie m.in. ISO 9001, CE, FDA, SGS.

Wycinarki laserowe FIBER marki XT LASER to urządzenia przemysłowe przeznaczone do profesjonalnej obróbki blach stalowych. Wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka precyzja, idealna linia cięcia i powtarzalność procesu.

Wykorzystanie najnowszych technologii w wycinarkach laserowych XT LASER zapewnia użytkownikowi pełne bezpieczeństwo pracy dzięki zabudowanej konstrukcji urządzenia, zoptymalizowanie czasu produkcji przez zastosowanie podwójnego stołu wymiennego, a wyposażenie maszyny w najwyższej klasy komponenty takie jak głowica laserowa, rezonator, serwo silniki, liniały, elektrykę, stabilny sterownik itd., pozwala cieszyć się długą i bezawaryjną pracą urządzenia.

Dopracowana w najmniejszych szczegółach konstrukcja wycinarki XT LASER została zaprojektowana tak, aby wszelkie drgania wewnętrzne zostały przez nią absorbowane, przyczyniając się do stabilnego i idealnego prowadzenia wiązki laserowej.

Aby zapewnić pełną stabilność pracy, przy zachowaniu szerokiej gamy funkcjonalności producent wyposażył wycinarki w znane i cenione w branży obróbki stali oprogramowanie CypCut z funkcją NESTINGU. Funkcja NESTINGU pozwala zoptymalizować koszty produkcji dzięki automatycznemu rozmieszczeniu projektu na arkuszu, w taki sposób aby uzyskać jak najmniejszy odpad.

3_lata_gwarancji1

Cenione przez klientów na całym świecie za stabilność, niezawodność systemu cięcia i sterowania oraz za najlepszy stosunek jakości do ceny.

System gwarantuje doskonałe osiągi pod względem przyspieszenia i prędkości, zapewniając wysoką precyzję na całym obszarze roboczym.

W niezwykle atrakcyjnej cenie otrzymujesz stabilną konstrukcję, prosty w obsłudze sterownik i komponenty od światowych liderów systemów cięcia laserowego.

Możemy zaproponować trzy rodzaje źródła, w zależności od potrzeb produkcyjnych klienta. Jeśli znaczna część twojej produkcji opiera się na cięciu blach ze stali nierdzewnej, węglowej, galwanizowanej lub manganowej polecamy źródła RAYCUS lub IPG Photonics.

Natomiast jeśli 30% i więcej produkcji stanowi cięcie stali odblaskowej tj. aluminium, miedź, mosiądz itp, zalecamy wybór źródła od N-Light.

Dostępne moce źródła:
Od 1kW do 30kW

Dostępne modele

ModelWymiar stołu
XTC-1530G 1500mm x 3000mm
XTC-2040G 2000mm x 4000mm
XTC-2060G 2000mm x 6000mm
XTC-2080G 2000mm x 8000mm
Dobór mocy źródła
Maksymalna grubość cięcia jakościowego
Rodzaj materiałuGaz1 kW1,5 kW2 kW3 kW4 kW6 kW8 kW10 kW12 kW
Stal węglowa N2 12 mm 14 mm 18 mm 22 mm 25 mm 25 mm 30 mm 40 mm 50 mm
Stal nierdzewna O2 5 mm 6 mm 8 mm 12 mm 14 mm 20 mm 30 mm 40 mm 50 mm
Aluminium N2 3 mm 5 mm 8 mm 12 mm 16 mm 20 mm 25 mm 40 mm 50 mm
Miedź N2 3 mm 5 mm 6 mm 8 mm 10 mm 12 mm 14 mm 14 mm 20 mm

W przypadku maszyny 12kW proponujemy Państwu model High Power XT-2560G.

Drodzy Klienci, aby dobrać odpowiedni model do Państwa potrzeb zapraszamy do kontaktu z Działem Handlowym.

Głowice laserowe

W Swojej ofercie posiadamy dwa rodzaje głowic laserowych 2D: marki RAYTOOLS (Szwajcaria) do źródeł o maksymalnej mocy 6kW, oraz marki PRECITEC (Niemcy) do źródeł o dużej mocy do 12kW.Odpowiednio dobrana głowica gwarantuje obróbkę z zachowaniem wysokiej dynamiki, precyzji i prędkości procesu cięcia. Każda oferowana przez nas głowica laserowa posiada w standardzie funkcję AUTOFOCUS. Funkcja ta ma za zadanie automatycznego dostosowania punktu ogniskowania, w celu uzyskania możliwie najlepszego efektu cięcia różnych grubości blach stalowych. Dzięki funkcji AUTOFOCUS krawędzie po cięciu są zawsze idealne, a nierówności na powierzchni nie wpływają na finalny wygląd obrabianego detalu.

Głowice 2D marki RAYTOOLS to doskonały stosunek jakości do ceny. Wysoka prędkość cięcia przy zachowaniu najlepszej jakości, szybka i łatwa zmiana soczewki ochronnej, stała kontrola temperatury, funkcja AUTOFOCUS i dodatkowa soczewka ochronna w jednostce kolimatora to niewątpliwie największe zalety głowic tego producenta.

Głowice laserowe RAYTOOLS najlepiej sprawdzają się dla wycinarek z rezonatorem o mocy nie większej niż 6kW. Każdorazowo dobieramy odpowiedni model głowicy dla indywidualnych potrzeb klienta.

WhatsApp Image 2020-04-23 at 09.18.22

Głowica laserowa 2D PRECITEC PROCUTTER 2.0 została specjalnie zaprojektowana dla źródeł o dużej mocy, tak aby zapewnić każdorazowo wysoką jakość i powtarzalność procesu cięcia, bez względu na grubość obrabianego materiału.

Rozwiązania technologiczne zastosowane w głowicy PRECITEC zapewniają maksymalną żywotność materiałów eksploatacyjnych, a umieszczenie pionowe przewodu światłowodowego z głowicą, za pomocą specjalnego złącza pozwoliła całkowicie wyeliminować z konstrukcji głowicy lustra odbijającego wiązkę lasera.


Głowica posiada najwyższy, trójstopniowy system zabezpieczenia światłowodu: dwa szkła ochronne oraz osłona filtracyjna zabezpieczająca przed dostaniem się zanieczyszczeń mechanicznych.


PRECITEC posiada również funkcję automatycznej regulacji wiązki tj. AUTOFOCUS.
Dodatkowo głowica została wyposażona w sensor, który przez cały czas pracy kontroluje wysokość głowicy nad materiałem w czasie rzeczywistym, oraz zatrzymuje pracę maszyny w przypadku wykrycia kolizji głowicy z materiałem.

Oprogramowanie Cypcut

Prosty w obsłudze i uniwersalny kontroler cięcia laserowego. Program posiada funkcje wczytywania gotowych rysunków, projektowania bezpośrednio z pozycji sterownika oraz przygotowania całego procesu produkcji.

Podstawowe funkcje sterownika: