O producencie

XT Laser

W 2004 r. chińska firma Jinan Xintian Technology Co., Ltd stworzyła markę XT LASER, pod którą produkuje szeroki wachlarz wysokiej jakości maszyn CNC do cięcia, znakowania oraz spawania w technologii światłowodowej.

Od tamtego czasu marka XT LASER stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na rynku azjatyckim, a od 2010 r. z powodzeniem weszła na rynek europejski i amerykański, pozyskując coraz to więcej dystrybutorów i oddanych klientów marki.

Producent nie ustaje w doskonaleniu swoich urządzeń, wykorzystując najnowsze technologie pozwalające sprostać nawet najbardziej wymagającym potrzebom produkcyjnym.

Profesjonalne zaplecze w postaci hali produkcyjnej o powierzchni 40 000m2, prężnie rozwijającemu się działowi badawczo-rozwojowemu oraz dużej kadry techników, gwarantuje klientom XT LASER pozyskanie najlepszej dostępnej technologii, terminowość dostaw i szybką pomoc serwisową.

XT LASER posiada certyfikaty obowiązujące na całym świecie m.in. ISO 9001, CE, FDA, SGS.

Znakowarki laserowe Fiber typu stołowego, marki XT LASER to nowoczesne i jednocześnie tanie urządzenia
do trwałego i bardzo szybkiego powierzchownego znakowania wyrobów.

Elastyczne zastosowanie sprawdzi się w wielu branżach,nie tylko w przemyśle metalowym ale również np. w agencjach reklamowych.

Znakowarki zostały wyposażone w wysokiej klasy źródła laserowe RAYCUS o mocy od 20W do 100W, dzięki czemu uzyskane oznaczenia charakteryzują się najwyższą jakością czytelności i wysoką odpornością na uszkodzenia.

Znakowarki laserowe w technologii fiber umożliwiają obrabianie materiałów takich jak: stal nierdzewna, stal konstrukcyjna, złoto, srebro, aluminium, tytan, anodyzowane aluminium, Skóra, plastik, ABS, PE, PVC itp. Materiały malowane takie jak drewno czy plastik również można poddać obróbce laserowej.

Stołowe znakowarki XT LASER są dostępne w wielu wariantach pola roboczego od 100x100mm do nawet 1300x900mm.

Wyposażenie standardowe

Wyposażenie opcjonalne

OPROGRAMOWANIE EZCAD 2.14.10

Do każdej znakowarki laserowej XT LASER dołączony jest prosty w obsłudze i intuicyjny sterownik EZCAD, pełniący również rolę oprogramowania.

Program obsługuje wszystkie rozszerzenia plików wektorowych tj. dxf, dwg, svg, eps, ai itd.

Dodatkowo umożliwia też import plików z programów zewnętrznych takich jak AutoCAD, CorelDraw, Adobe Ilustrator itp.

Dodatkowe funkcje oprogramowania EZDAC:

Źródło laserowe

Przemysłowy rezonator laserowy do znakowania i mikroobróbki.

Ten kompaktory laser impulsowy ma wysoka moc szczytową, wysoką energię pojedynczegob impulsu i opcjonalną średnicę plamki, dzięki czemu doskonale sprawdza się w obróbce wszelkiego rodzaju metali, w tym złota, srebra, miedzi i aluminium, a także np plastiku.

Firma RAUCYS produkuje jedne z najnowocześniejszych technologicznie źródeł fiber na wiecie.

Dane techniczne lasera:

TYP LASERA: światłowodowy
MOC LASERA: 20W / 30W / 50W / 100W
KLASA: 4
DŁUGOŚĆ FALI: 1064nm
RODZAJ PRACY: impulsowy
CZERWONY WSKAŹNIK RED DOT: Tak
SZEROKOŚĆ IMPULSU: 90-130ns (20W-30W); 90-150ns (50W); 50-130ns (100W)
CHŁODZENIE: powietrze

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZNAKOWANIE W TECHNOLOGII FIBER?